Gemeenten Veere, Vlissingen en Schouwen-Duiveland doen dit jaar (weer) mee aan het NK Tegelwippen voor een groen en gezond eiland en elke tegel telt! Om de start van het nieuwe tegelseizoen te vieren, organiseert gemeente Schouwen-Duiveland samen met NME drie actiedagen.
De drie actiedagen op Schouwen-Duiveland
Voor het NK Tegelwippen vinden er verspreid over Schouwen-Duiveland drie actiedagen plaats. Op 13 mei is de eerste actiedag bij de Ruilwinkel in Zierikzee aan de Kaersemakerstraat 27. Dit is van 10.00 tot 13.00 uur.
Wethouder Ankie Smit trapt daar om 10.00 uur het NK Tegelwippen voor Schouwen-Duiveland af. Voor alle inwoners van Schouwen-Duiveland is er een klimaatmarkt. Daar vindt u het volgende:
- Gratis koffie/thee, tegelcake en soep
- Een afkoppel-kunst workshop voor kinderen
- De Bomenwerkgroep die graag iets vertelt over welke inheemse planten u het beste in uw tuin/straat/balkon kunt planten
- Sandee is aanwezig om uitleg te geven over waterhuishouding in de tuin, groene daken en alle andere zaken die meespelen in een klimaatadaptieve tuin
- Gratis inheemse zadenzakjes!
- Zeeuwland laat met behulp van een maquette zien dat het voor iedereen mogelijk is om iets te doen tegen de extremen van het klimaat
- Een imker is aanwezig en vertelt over biodiversiteit
- Elke bezoeker/gezin krijgt een gratis plantje
- Een inspiratierondleiding langs de tuintjes van de Ruilwinkel. Hier ziet u ook waar hergebruik van tegels is toegepast
- De gemeente laat zien waarom we regenwater moeten opvangen. Maak kans op een regenton!
- Tot slot is er een NK Tegelwippendesk met informatie over de tegeltaxi, de actiedagen en het NK zelf.
Gratis toegang!
De tweede actiedag is op 27 mei in Zonnemaire van 12.00 tot 17.00 uur bij Van de Velde Groenverzorging op de Zuidweg 18b. Deze valt samen met Beleef Zonnemaire. Waarbij de nadruk ligt op kunst en tuinen tijdens de lente. Verder sluit het programma van deze tweede actiedag nauw aan bij het programma van de eerste actiedag.
Meer informatie over de actiedagen vindt u op de website van NME SD.
Tegelophaalservice
Heeft u een wat tegels uit uw tuin gehaald? Dan kunt u uw (straat)tegels die over zijn gratis meegeven met de tegelophaalservice van de gemeente Schouwen-Duiveland! Bekijk hier wanneer de tegelophaalservice rijdt en aan welke voorwaarden u moet voldoen.